Zawód strażak w oczach dzieci!

Zawód strażak w oczach dzieci!


Praktycznie od najmłodszych lat dzieci są zafascynowane pracą w służbach mundurowych. Funkcjonariusze  wojskowi, policja czy straż pożarna – dzieci przy nich czują się bezpiecznie, ale mają do nich respekt. Na codzień głośne, biegające po całej sali, podwórku, ale wystarczy, że jeden z funkcjonariuszy poprosi o ciszę i spokój i tak jest.

W ubiegłym roku razem z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dziwiszowie odwiedziliśmy najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Jeleniej Górze podczas zielonej nocy.

Dzieci mogły zasiąść za kierownicą naszego pojazdu, a także ubrać mundur bojowy, który wykorzystywany jest w działaniach gaśniczych. Dodatkowo dzieci mogły ugasić „pożar” wykorzystując do tego hydronetkę. Niewątpliwie największą atrakcją było używanie dodatkowego sygnału pneumatycznego – tzw. trąby.

Dwa tygodnie temu – 4 maja – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dla rodziców, którzy opiekują się swoimi dziećmi w domach – był to doskonały moment, żeby opowiedzieć o zawodzie strażaka, że nie jest to tylko gaszenie pożarów, ale również pomoc w trakcie wypadku czy miejscowego zagrożenia.

4-5 letnie dzieci z Grupy Biedronki z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Jeleniej Górze, postanowiły za pomocą prac plastycznych podziękować strażakom za ich codzienną pracę, służbę oraz oddanie innym. Zapraszamy do oglądania galerii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*