Zatrzymany za podpalenie auta w Karpaczu.

Zatrzymany za podpalenie auta w Karpaczu.


Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może  mężczyźnie podejrzanemu o podpalenie auta w Karpaczu. Wandal spowodował straty w wysokości około 15 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

karpaczpi1Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Karpacza w wyniku prowadzonych działań operacyjnych i procesowych ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę  podejrzanego o zniszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany nad ranem 19 listopada 2016 roku podpalił pojazd marki Mercedes zaparkowany na terenie jednej z prywatnych posesji w Karpaczu. Jego wartość właściciel oszacował na 15 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze powiadomieni przez pokrzywdzonego o przestępstwie rozpoczęli poszukiwania osoby lub osób podejrzewanych o ten czyn. Prowadzone w tej sprawie czynności procesowe i operacyjne przez specjalną grupę policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także analiza zabezpieczonego w tej sprawie monitoringu i zgromadzonego materiału procesowego, pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej.

Osobą tą okazał się 26 – latek. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania, gdyż funkcjonariusze nadal prowadzą czynności, których celem jest ustalenie i zatrzymanie wszystkich osób, które mogą mieć związek z tą sprawą.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Za zniszczenie mienia grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*