Uroczyste przekazanie do użytku nowej remizy w Miłkowie

Uroczyste przekazanie do użytku nowej remizy w Miłkowie


Dzisiaj (11.09.2021r.) punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczęła się uroczystość przekazania do użytku nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie.

Trzy lata temu załamach naszego portalu informowaliśmy o tym, że już niebawem rozpoczną się prace nad budową nowej strażnicy dla ochotników z Miłkowa – dzisiaj nastąpiło jej uroczyste przekazanie. Budynek remizy został oddany do użytku już w ubiegłym roku, natomiast ze względu na panującą pandemię wirusa SARS CoV-2, uroczystość odbyła się dopiero teraz.

W trakcie przekazania uczestniczyły pobliskie jednostki OSP (Sosnówka, Podgórzyn, Ścięgny oraz Karpniki), mieszkańcy, znajomi oraz przyjaciele strażaków z Miłkowa. Nie zabrakło również Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze – bryg. Radosława Fijołka, funkcjonariuszy KM PSP w Jeleniej Górze oraz Starosty Powiatu Karkonoskiego – Krzysztofa Wiśniewskiego.

Mamy to na co bardzo długo czekaliśmy: duży a co najważniejsze bezpieczny budynek, który pomieści trzy samochody bojowe, mamy zaplecze sanitarne oraz pomieszczenia socjalne – opowiada nam dh Piotr Maj – Naczelnik Ochotniczej Straży w Miłkowie

Głównym i jedynym beneficjentem jest Gmina Podgórzyn. Proces budowy został zapoczątkowany przez obecnego Wójta Gminy Podgórzym – Mirosława Kalatę.

Tekst: Paweł Michałkiewicz – Jelenia Góra 998
Foto: Paweł Michałkiewicz i Aleksander Grzybowski – Jelenia Góra 998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*