Uderzył w policyjną blokadę – ranni policjanci!

Uderzył w policyjną blokadę – ranni policjanci!


Policyjne blokady nie były w stanie zniechęcić podejrzanego do rezygnacji z podjęcia próby ucieczki. Sprawca rozboju dokonanego w godzinach popołudniowych na plebani w okolicach Bogatyni  staranował dwa radiowozy doprowadzając do uszkodzeń ciała, zarówno u siebie samego, jak i u trzech policjantów, którzy wraz z nim zakończyli brawurową akcję w jeleniogórskim szpitalu.

Do zdarzenia doszło w czwartek 20.03.2017 około godziny 20:15. Uciekający przed policją przestępca został zlokalizowany w Jeleniej Górze podczas ucieczki samochodem marki Renault. Kierowca nie reagował na sygnały policyjne próbujące skłonić podejrzany pojazd do zatrzymania. Udało mu się opuścić miasto, pomimo kilku blokad. Uciekając w stronę Maciejowej, po czołowym zderzeniu z dwoma radiowozami, mężczyzna został zatrzymany na wysokości zjazdu w stronę Wojanowa. Droga krajowa nr 3 w Maciejowej jest całkowicie zablokowana i prawdopodobnie pozostanie tak do rana. Trwają czynności wyjaśniające. Działania zakończyły się 21.04.2017 około godziny 2:40.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z JRG 1 Jelenia Góra, celem oczyszczenia pobliskiego strumyka z dokumentów służbowych z radiowozu.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 342[D]21 – GBA-Rt 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 348[D]22 – GBA 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1429 / BoCar – OSP Jelenia Góra-Wiejska,
– 341[D]71 – SRw – Iveco Eurocargo 150E28 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– Pogotowie Ratunkowe,
– Policja.

Tekst: portalik24.pl
Foto: Jelenia Góra 998

Jeden komentarz do “Uderzył w policyjną blokadę – ranni policjanci!

  1. On od strony Radomierza wjechał do Maciejowej. Jeleniej nie opuścił. Mijaliśmy ten pościg w Radomierzu chwilę przed blokadą. 2 radiowozy goniły go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*