Sprawdziliśmy jak przebiega budowa remizy w Miłkowie!

Sprawdziliśmy jak przebiega budowa remizy w Miłkowie!


Jeszcze nie tak dawno, budowa nowej remizy dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie była największym marzeniem. W kwietniu br. pisaliśmy tutaj o rozpoczęciu prac budowlanych, których efektem finalnym miała powstać nowa strażnica oraz Ośrodek Zdrowia.

Nowa remiza powstaje na terenie oraz w budynkach dawnego Zakładu Usług Komunalnych. W tym tygodniu udaliśmy się na plac budowy żeby zobaczyć na jakim etapie są prace. Po całym terenie i budynku oprowadzał nas dh Piotr Maj – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie. Na jego twarzy praktycznie cały czas widniał uśmiech.

Na obecnym etapie jest zakończone około 70% prac. Wykonana jest już cała stolarka okienna, ocieplenie budynku, dach, tynki, posadzki  oraz powieszane sufity. W najbliższym czasie mają zostać wykonane posadzki przemysłowe w garażu, który pomieści trzy wozy bojowe. Do dyspozycji strażaków będzie również pomieszczenie dla zarządu, świetlica dla strażaków, pomieszczenie gospodarcze, sanitariat z pryszniem oraz duża sala wielofunkcyjna (do 100 osób) z zapleczem socjalnym, która będzie służyła zarówno strażakom jak i mieszkańcom. W budynku mieści się również Ośrodek Zdrowia, który znajduje się na pierwszym piętrze.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych to lipiec 2020r., jednak Wykonawca podkreśla, że budynek zostanie oddany do użytku dużo szybciej.

Głównym i jedynym beneficjentem jest Gmina Podgórzyn. Proces budowy został zapoczątkowany przez obecnego Wójta Gminy Podgórzym – Mirosława Kalatę.

Poniżej krótka fotorelacja z budowy. Trzymamy kciuki za jak najszybsze ukończenie inwestycji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*