Sprawdzam Fotoksiążkę od Saal Digital!

Sprawdzam Fotoksiążkę od Saal Digital!


Jakiś czas temu otrzymałem możliwość przetestowania fotoksiążki Saal Digital. Postanowiłem, że zrobię z niej moje małe portfolio.

Wybrałem do niej moje ulubione zdjęcia, które udało mi się wykonać w ciągu ostatniego roku.

Parametry książki
– 26 stron
– format 28×19 cm
– błyszcząca okładka
– zdjęcia na błyszczącym papierze fotograficznym

Zamawianie
Samo zamawianie książki jest bajecznie proste. Skorzystałem z aplikacji jaką oferuje Saal Digital. Jest czytelna i prosta w obsłudze. Mamy możliwość stworzenia projektu „od zera” lub użycia kreatora tworzenia projektu. Moją fotoksiążkę zaprojektowałem sam i nie miałem z tym żadnego problemu. Podczas tworzenia, regularnie wyświetlają się komunikaty z dodatkowymi informacjami lub pomocą. Gotowy projekt wraz z wszystkimi zdjęciami, tekstami jest wysyłany na serwer.

Czas realizacji zamówienia zamknął się w 7 dniach. Według mnie bardzo szybko, uwzględniając fakt, że książki drukowane są w Niemczech. Przesyłka została wysłana kurierem DHL. Na czas transportu książka była bardzo dobrze zabezpieczona. Przejechała kilkaset kilometrów „na pace busa”, dojeżdżając do mnie w bardzo dobrym stanie, bez żadnych uszkodzeń.

Jakość wykonanego produktu
Przyjrzyjmy się teraz wykonaniu książki. Pierwsze wrażenie – wygląda bardzo schludnie. Zarówno na okładkę jak i na wewnętrzne strony wybrałem błyszczący papier fotograficzny. Miałem pewne obawy, że będą się na nim odbijały palce przez co papier będzie się brudził. Ku mojemu zdziwieniu jest całkowicie na odwrót – na stronach nic się nie odbija, wszystko wygląda pięknie. Papier charakteryzuje się bardzo wysoką gramaturą i jest przyjemny w dotyku. W trakcie intensywnego testowania książki zarówno przeze mnie jak i znajomych, nie zauważyłem żadnych defektów oraz rozklejających się kartek.

Jakość wydruku jest bardzo dobra. Warto zaznaczyć, że w przypadku Saal Digital nie mówimy o druku pigmentowym tylko o naświetlaniu! W trakcie porównywania zdjęć na monitorze i na książce, nie byłem w stanie znaleźć różnicy. Na zdjęciach widać wszystkie szczegóły a kolory są nasycone.

Podsumowanie
Zamówiona przeze mnie fotoksiążka kosztowała 175zł. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to mało, ale warto podkreślić, że otrzymujemy produkt naprawdę wysokiej jakości, który bez zastanowienia mógłbym podarować klientowi bądź komuś bliskiemu w prezencie. Z czystym sumieniem mogę polecić fotoksiążkę od Saal Digital każdemu, kto szuka tego typu produktów.

Paweł Michałkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*