Seria zdarzeń drogowych na terenie p.jeleniogórskiego.

Seria zdarzeń drogowych na terenie p.jeleniogórskiego.


Na drogach kotliny jeleniogórskiej panowały w dniu dzisiejszym( 04.08.2020) dosyć trudne warunki pogodowe. Na terenie powiatu jeleniogórskiego i okolic doszło do serii zdarzeń drogowych.

Do jednego z poważniejszych doszło około godziny 13:30 na DK 3 w Kaczorowie. Zderzeniu uległy dwa busy w wyniku czego poszkodowane zostały 3 osoby.

Kolejne zdarzenie miało miejsce również na DK 3 pomiędzy Szklarską Porębą a Jakuszycami. Tutaj prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do wypadnięcia z drogi i dachowania samochodu marki Nissan. Kierujący sam opuścił samochód przed przybyciem służ ratunkowych.

Około godziny 17:00 na drodze powiatowej z Jeleniej Góry do Karpacza doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego marki Volvo z naczepą typu wywrotka, która przewoziła piasek. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Strażacy przy pomocy koparki dostali się do uszkodzonego zbiornika z paliwem.

Do kilku zdarzeń doszło również w samej Jeleniej Górze, między innymi na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Marcinkowskiego, gdzie samochód osobowy marki Peugeot w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup.

Natomiast po godzinie 17:30 doszło do zdarzenia na DW 367 prowadzącej z Kowar do Kamiennej Góry. W okolicach zajazdu „VICTORIA”, kierujący samochodem Volkswagen Passat uderzył w drzewo i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia ucierpiała podróżująca samochodem matka z dzieckiem.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Tekst i foto: Łukasz Długosz – Jelenia Góra 998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*