Pożegnanie Ks. Kapelana Grzegorza Niwczyka.

Pożegnanie Ks. Kapelana Grzegorza Niwczyka.


Dnia 28.01.2018 w Parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu na Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbyło się pożegnanie Ks. Grzegorza Niwczyka.

Dekretem podpisanym przez Bp Zbigniewa Kiernikowskiego, Ks. Grzegorz Niwczyk został ustanowiony Proboszczem w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.

Ks. Grzegorz przez 23 lata był Proboszczem parafii przy ulicy Morcinka. A od kilku lat piastował stanowisko Kapelana Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej. To dzięki tej funkcji, oprócz tłumu wiernych, którzy żegnali swojego Proboszcza, na Mszy Świętej nie zabrakło braci strażackiej.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych podziękowali księdzu Grzegorzowi za wspaniałe lata posługi pośród strażaków oraz życzyli mu wielu łask Bożych na nowej drodze życia. W swoich podziękowaniach Ksiądz Grzegorz zapewnił, że „bakcyl” strażacki, którym został zaszczepiony, na pewno w nim nie wygaśnie, a wszystkim strażakom zapewnił o modlitewnej pamięci.

Jako portal Jelenia Góra 998, również dołączamy się do życzeń, jakie składane były na ręce Księdza Grzegorza i życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowej parafii.

Jeden komentarz do “Pożegnanie Ks. Kapelana Grzegorza Niwczyka.

  1. Umiłowani Siostry i Bracia!
    – nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

    Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
    – godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, pedofilów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
    Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*