Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019!

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019!


Wczoraj (25.05.2019r.) punktualnie o godzinie 13:00, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia oraz rozkazy o nadaniu wyższych stopni dla strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz członkom i działaczom ochotniczych straży pożarnych z powiatu jeleniogórskiego. W trakcie obchodów, odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych pojazdów dla jednostek PSP. Pierwszy to samochód rozpoznawczo-ratowniczy Isuzu D-Max z systemem gaśniczo-tnącym Cobra, który będzie służył w jednostce JRG-1. Drugi to Peugeot Rifter do logistycznego wsparcia długotrwałych działań ratowniczych który zastąpi wysłużony 340[D]81 – SKw – Lublin II należący do KM PSP w Jeleniej Górze.

Nie zabrakło też prezentów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu, gdzie druhowie otrzymali drabinę  SD-37 – Jelcz 415 / Magirus, która kiedyś służyła w JRG 1 Jelenia Góra.

W uroczystości udział wzięli goście, między innymi posłanka Zofia Czernow, wiceminister edukacji Marzena Machałek, Senator RP Krzysztof Mróz, a także przedstawiciele władz powiatu jeleniogórskiego, władze miasta Jeleniej Góry oraz burmistrzowie i wójtowie gmin należących do naszego powiatu.

Uroczystość uświetniła orkierstra Ochotniczej Straży Pożarnej z Piechowic.

Foto i tekst: Łukasz Długosz – Jelenia Góra 998

Jeden komentarz do “Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*