Policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”.

Policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”.


W związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała, a co za tym idzie możliwością przedłużenia nadchodzącego weekendu, spodziewać się należy na jeleniogórskich drogach dużego ruchu pojazdów, które niesie za sobą realne zagrożenie zdarzeniami drogowymi. Dlatego w dniach od 25 do 29 maja 2016 roku jeleniogórscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczny Weekend”.

W związku ze Świętem Bożego Ciała na ulicach Jeleniej Góry i całego powiatu jeleniogórskiego wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Procesji można spodziewać się w całym regionie w godzinach od 11.00 do 14.00. Będą one szły ulicami miasta, jak również będą je przecinały. Mając to na uwadze apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Kolejne utrudnienia w ruchu wystąpią pomiędzy godziną 11.10 a 12.00. Całkowicie zamknięta będzie droga od Placu Ratuszowego, ul. Długa i Wolności, aż do ulicy Morcinka. Objazd kierowany będzie ulicą Powstańców Wielkopolskich do ulicy Spółdzielczej lub Karola Miarki.

Ponadto policjanci, swoje działania w szczególności ukierunkowywać będą na:

  • Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka,
  • Przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości,
  • Egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
  • Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego,
  • Zapewnienie płynności ruchu na drogach, głównych ciągach komunikacyjnych,

Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, policjanci nadzorować będą drogi wylotowe z miast oraz rejony kościołów (procesje).

podinsp. Edyta Bagrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*