Policja apeluje: Ostrożnie na drodze!

Policja apeluje: Ostrożnie na drodze!


Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych!

Wczoraj około godziny 10.25 w Jeleniej Górze na ul. Ogińskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierujący pojazdem marki Skoda Fabia potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 82-letnią kobietę. Poszkodowana ze złamaniami trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Piesza pozostała w szpitalu. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

2 marca br. na drogach regionu doszło do czterech kolizji, których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i najechanie na tył auta poprzedzającego. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

Najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią i zimą, kiedy wcześniej zapada zmrok, zmniejsza się widoczność, jest ślisko. Często pieszy idący poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega go w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia, a w starciu z autem pieszy nie ma szans. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które ratują życie, gdyż pozwalają kierowcy dostrzec pieszego wcześniej i odpowiednio zareagować.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Jest ślisko. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Edyta Bagrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*