Wielki Piknik Strażacki w Karpaczu!

Wielki Piknik Strażacki w Karpaczu!


W  dniu dzisiejszym (06.07.2019r.), na deptaku w Karpaczu miał miejsce Piknik Strażacki, w którym wzięły udział jednostki głównie z powiatu jeleniogórskiego.

Impreza rozpoczęła się „alarmową” paradą pojazdów z remizy OSP w Karpaczu na deptak. Paradę otwierała orkiestra strażacka z Lubawki. Na gości, którzy przybyli czekały różne atrakcje np. przeniesienie jajka lub piłeczki przy użyciu sprzętu hydraulicznego, założenie ubrania strażaka wraz aparatem ochrony dróg oddechowych, czy „gaszenie” pożaru za pomocą hydronetki. Dla dzieci, które przeszły wszystkie punkty i uzbierały podpisy od animatorów, czekały niespodzianki przygotowane przez miasto Karpacz.

Poniżej film z przejazdu parady wozów strażackich:

Parada strażacka podczas Pikniku Strażackiego 2019 w Karpaczu!

Nie zabrakło również atrakcji dla starszej widowni. Można było przypomnieć sobie jak kiedyś wyglądała karetka na tzw. „dużym fiacie” i radiowóz Milicji Obywatelskiej. Strażacy z JRG 1 Jelenia Góra zaprezentowali samochód rozpoznawczo-ratowniczy Isuzu D-Max z systemem gaśniczo-tnącym Cobra, który niedawno zasilił ich jednostkę. Dodatkowo można było uzyskać informacji na temat wyposażenia i przeznaczenia danego pojazdu.

Tekst, film i foto: Łukasz Długosz – Jelenia Góra 998.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*