Piechowice: Wypadek na ulicy Pakoszowskiej.

Piechowice: Wypadek na ulicy Pakoszowskiej.


Dnia 25.12.2019, około godziny 13:30 do SK KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w Piechowicach na ulicy Pakoszowskiej.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy strażaków z JRG 1 w Jeleniej Górze oraz zastępy strażaków ochotników z OSP Piechowice i OSP Jelenia Góra – Sobieszów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu informacja o wypadku została potwierdzona. Stwierdzono również, że w samochodach łącznie podróżowało 5 osób. Cztery z nich opuściły pojazdy o własnych siłach, ale niestety piąta osoba poszkodowana przebywała nadal w pojeździe i posiadała liczne obrażenia, szczególnie w okolicach głowy. Natychmiast przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz podjęto próbę wydobycia jej z pojazdu.

Po kilku minutach kobieta była już poza pojazdem i strażacy przekazali ją pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego samochodem osobowym, co w konsekwencji poskutkowało utratą panowania nad pojazdem i zjechaniem na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do uderzenia czołowego w busa, którym podróżował mężczyzna wraz z kobietą oraz małym dzieckiem.

Prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo samochód, który prowadził prawdopodobnie był ukradziony kilka dni temu na terenie Szklarskiej Poręby. Na miejscu swoje czynności prowadziła grupa dochodzeniowa z policji. Działania zostały zakończone około godziny 17:30.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 341[D]21 – GBA 3/36/4,2 – Scania P360 / WISS – JRG 1 Jelenia Góra,
– 341[D]43 – SRt – Scania P360 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 359[D]41 – GBA 2,5/25 – Renault Midlum 300.14 dXi.
– 349[D]21 – GBA-Rt 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1329 / BoCar – OSP KSRG Jelenia Góra-Sobieszów,
– Pogotowie ratunkowe,
– Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*