Piechowice: Wypadek dwóch samochodów na DK 3.

Piechowice: Wypadek dwóch samochodów na DK 3.


Dnia 10.02.2018, po godzinie 7:00 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 3 w Piechowicach nieopodal Hotelu LAS.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 1 w Jeleniej Górze oraz zastęp z OSP Piechowice. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia informacja o wypadku została potwierdzona.

Kierujący pojazdem osobowym marki Seat, jadąc w kierunku Szklarskiej Poręby, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas, uderzając w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy marki Renault. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące Seatem. Kierujący miał ranę dłoni, natomiast jego pasażerowie uskarżali się na ból w klatce piersiowej lub problem z poruszaniem nogami i ból w okolicy kości ogonowej. Pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala celem dalszej diagnostyki. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń.

Działania strażaków polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– pomocy pogotowiu ratunkowemu w zaopatrywaniu poszkodowanych,
– odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Działania strażaków zakończyły się po godzinie 12:00, natomiast utrudnienia na drodze trwały nie co dłużej.

Siły i środki:
– 341[D]21 – GBA 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 341[D]90 – SLRr – Mercedes Benz Sprinter 313 CDI 4×4 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 359[D]41 – GBA 2,5/25 – Renault Midlum 300.14 dXi / WISS – OSP KSRG Piechowice,
– Pogotowie ratunkowe,
– Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*