Piechowice: Tragiczny pożar w mieszkaniu.

Piechowice: Tragiczny pożar w mieszkaniu.


Dnia 03.12.2017, około godziny 2:45, do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze, wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu w Piechowicach.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z JRG 1 Jelenia Góra, OSP Piechowice oraz OSP Sosnówka. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów, strażacy zastali mocno rozwinięty pożar mieszkania, z którego przez okna wydostawały się płomienie. W całym budynku panowało bardzo duże zadymienie. W momencie przyjazdu strażaków, przy budynku znajdowała się matka dzieci, które znajdowały się w mieszkaniu objętym pożarem. Wskazywała na pokój, w którym spały i błagała o pomoc. Strażacy próbowali dostać się do pokoju z dziećmi przez okno, jednak nie było to możliwe ze względu na zbyt wysoką temperaturę. Przy pomocy drugiej roty gaśniczej, strażacy  szybko dostali się do pokoju, w którym niestety odkryli zwęglone ciała trojga dzieci. W czasie gdy część ratowników gasiła pożar, inni ewakuowali resztę mieszkańców, którzy zostali w budynku.

Z budynku ewakuowano 13 osób, niestety zginęło 3 dzieci w wieku 4, 6 i 8 lat.

Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu zarzewi ognia, oraz wsparciu działań policyjnych dochodzeniowców.

W imieniu portalu, chcielibyśmy złożyć rodzinie i najbliższym najszersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*