powiat jeleniogórski: Orkan „Ksawery”.

powiat jeleniogórski: Orkan „Ksawery”.


Późne popołudnie oraz noc z 5 na 6 października, była dla strażaków z powiatu jeleniogórskiego bardzo pracowita. Przyczyną częstych wyjazdów były warunki atmosferyczne panujące wczorajszego wieczoru, nie tylko w powiecie jeleniogórskim, ale w całej zachodniej części polski. Silny wiatr oraz miejscami deszcz robił szkody w różnych częściach miasta.

W Rybnicy około godziny 20:30, strażacy zostali zadysponowani o drzewa, które spadło na garaż. Druhowie z Siedlęcina usuwali z drogi drzewa, które blokowały dojazd do Wrzeszczyna. Strażacy z Miłkowa trzykrotnie interweniowali do udrożnienia dróg z zalegających gałęzi i powalonych drzew na drodze: z Miłkowa w stronę Mysłakowic, z Miłkowa w stronę Karpacza i z Podgórzyna w stronę Borowic. W Podgórzynie wiatr przewrócił jedna ze ścian w starej stodole, na szczęście w jej pobliżu nikogo nie było i nikomu nic się nie stało. To tylko kilka z wszystkich zdarzeń, do których wyjeżdżali strażacy z powiatu jeleniogórskiego.

W następstwie wystąpienia na obszarze miasta silnych wiatrów od godz.17.00 dnia 05.10.2017 r. do godz.7.00 dnia 06.10.2017 r. odnotowano:
1. 24 wyjazdów jednostek PSP i OSP do usuwania powalonych drzew i ułamanych dużych gałęzi drzew z ulic miasta.
2. Przewrócone do koryta potoku Wrzosówka dwa drzewa w rejonie ul.Sądowej 8 i ul. Wolności 287

Łączną liczbę stacji pozbawionych dostarczania energii elektrycznej: 5.
Łączna szacunkowa liczba klientów pozbawionych dostarczania energii elektrycznej: 122.

Wiatr też przewrócił kilka reklam i naruszył stabilność latarni ulicznych.

Zdjęcia: OSP Rybnica, OSP Podgórzyn, OSP Miłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*