Nowy samochód druhów z OSP Karpniki.

Nowy samochód druhów z OSP Karpniki.


Dnia 27.12.2017 do naszego powiatu przyjechał kolejny nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Po nowym pojeździe w OSP KSRG Jeżów Sudecki oraz dwóch pojazdach, które trafiły do PSP w Jeleniej Górze przyszedł czas na OSP Karpniki.

Około godziny 20:00 druhowie powitali swój nowy samochód. Jest to lekki samochód gaśniczy (GLBM 1/0,7), zabudowany przez firmę Bibmot z Mielca, na podwoziu samochodu marki Renault Master . Na wyposażeniu samochodu jest zbiornik wody o pojemności 1000l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności …, a także agregat wysokociśnieniowy. Sprzęt jaki znajduje się na samochodzie to między innymi: sprzęt gaśniczy, sprzęt ratownictwa technicznego (w niedalekiej przyszłości) czy zestaw PSP R1. Pojazd otrzymał oznaczenie 357[D]21.

Nowy wóz strażacki został sfinansowany ze środków: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Gminy Mysłakowice oraz sponsorzy – Jelenia Plast, Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz Devco.

Nowy samochód przyczyni się do większego rozwoju jednostki. Druhowie z Karpnik staną się teraz jednostką typu S-2, która posiadać będzie dwa samochody ratowniczo-gaśnicze.

Jako portal JeleniaGóra998 serdecznie gratulujemy nowego samochodu oraz życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów.

3 komentarze/komentarzy do “Nowy samochód druhów z OSP Karpniki.

  1. Przetarg tak napisany, że mógł wygrać tylko jeden oferent. Widać to zwłaszcza w odpowiedziach na zadawane pytania do SIWZ. Aż dziwne, że nikt przetargu nie oprotestował. Swoją drogą wpisano w wymogu kamerę termowizyjną, a nie wpisano lekkich butli kompozytowych w aparatach ODO, tylko stare stalowe. Co najmniej dziwne. No ale nic, niech służy.

    1. Nie prawda, że przetarg mógł wygrać tylko jeden oferent. Wpłynęły dwie oferty, ale druga po terminie składania ofert i po rozstrzygnięciu przetargu. Co do butli stalowych to mają one wększą żywotność od kompozytu, stąd taka decyzja. Pozdrawiamy 😉

    2. Obecnie używa się aparatów OUO (Ochrona Układu Oddechowego) a nie ODO nowe nazewnictwo, proponuję się doszkolić a nie sugerować ustawianie przetargów. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*