Nowy samochód dla strażaków z OSP Wojcieszyce.

Nowy samochód dla strażaków z OSP Wojcieszyce.


Dnia 30.10.2016, przy Kościele pw. świętej Barbary w Wojcieszycach, odbyło się przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszycach.

Samochód został zakupiony przez strażaków z pomocą sponsorów – Gminę Stara Kamienica, Sołectwo Wsi Wojcieszyce oraz środków własnych, do których pomocną dłoń wyciągnęło kilku jeleniogórskich przedsiębiorstw:
– Ładziński – Zakłady Metalowe,
– SomBin,
– Jelenia Plast sp. z o.o.

Koszt całego pojazdu wyniósł druhów 52 tyś. złotych. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2,5 tyś. litrów,  autopompę o wydajności 2800 l/min oraz wyciągarkę. Wykorzystywany będzie między innymi przy pożarach, usuwaniu klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych wypadków. Zabudowany został przez niemiecką firmę Ziegler na podwoziu samochodu marki Magirus – Deutz 120-25. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego już Stara244, który uda się na zasłużoną emeryturę.

Podczas dzisiejszego przekazania, po uroczystej Eucharystii w tutejszej parafii – nowy wóz bojowy został poświęcony przez księdza jak również, samych ochotników.

Jako portal JeleniaGóra998 serdecznie gratulujemy nowego samochodu oraz życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów.

Jeden komentarz do “Nowy samochód dla strażaków z OSP Wojcieszyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*