Nowy samochód dla druhów z OSP Miłków!

Nowy samochód dla druhów z OSP Miłków!


Dnia 17.01.2020r. w godzinach wieczornych, do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie przyjechał długo wyczekiwany, fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo FL 280, zabudowany przez firmę BOCAR.

W trakcie powitania uczestniczyły pobliskie jednostki OSP (Sosnówka, Podgórzyn, Ścięgny oraz Karpniki), mieszkańcy, znajomi oraz przyjaciele strażaków z Miłkowa. Nie zabrakło również Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze – bryg. Radosława Fijołka oraz Starosty Powiatu Jeleniogórskiego – Krzysztofa Wiśniewskiego. Nowy pojazd został „wprowadzony” do miejscowości w asyście aktualnych pojazdów na stanie OSP Miłków oraz pojazdu z KM PSP w Jeleniej Górze.

Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 3000l, środek pianotwórczy 300l oraz pompę o wydajności 2900l/min. Otrzymał kryptonim 357[D]29. Samochód został sfinansowany ze środków Gminy Podgórzyn, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

A jak druhowie świętowali przyjazd nowego samochodu? Zobaczcie sami!

Powitanie nowego samochodu dla OSP Miłków

Więcej informacji już niebawem po oficjalnym przekazaniu pojazdu, które nastąpi 08.02.2020r. – o czym będziemy Was informowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*