Nowa remiza dla druhów z OSP Miłków i Ścięgny.

Nowa remiza dla druhów z OSP Miłków i Ścięgny.


Ogromny powód do radości mają druhowie z OSP Miłków oraz Ścięgny. W drugiej połowie bieżącego roku, powinny się rozpocząć prace, dzięki którym strażacy będą mieli nowe remizy.

W Miłkowie w dawnych budynkach Zakładu Usług Komunalnych, rozpoczną się prace budowlane mające na celu przebudowanie oraz przystosowanie go dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie oraz Ośrodka Zdrowia. Powstanie tam również sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym. Dla strażaków powstaną pomieszczenia socjalne, garaż oraz sanitariaty, których brakuje w dotychczasowym budynku.

Bardzo długo czekaliśmy na tą informację. Mamy bardzo mały garaż, pomieszczeń socjalnych prawie nie ma. Mamy to co sami zrobiliśmy, jednak nie jest to wystarczające – opowiada nam dh Piotr Maj – Naczelnik Ochotniczej Straży w Miłkowie

Natomiast w Ścięgnach powstanie zupełnie nowy obiekt wielofunkcyjny w skład którego będzie wchodziła nowa remiza dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścięgnach, biblioteka oraz sala spotkań dla mieszkańców Ścięgien. Budynek ma sąsiadować z Orlikiem. Zarówno mieszkańcy jak i strażacy nie kryją swojej radości.

Szacowany koszt inwestycji to 3,5 miliona złotych. Pieniądze na te cel pochodzą z budżetu samorządu, a władze rozpoczną starania o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*