Mysłakowice: Wyczuwalny zapach gazu w budynku.

Mysłakowice: Wyczuwalny zapach gazu w budynku.


Dnia 17.09.2019 około godziny 17:50 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu zgłoszenie zostało potwierdzone. Kierujący Działaniami Ratowniczymi zdecydował o ewakuacji mieszkańców z budynku. Łącznie ewakuowano 6 osób.

Podczas prowadzonych działań, potwierdzono duże stężenie gazu w jednym z mieszkań na parterze. Ze względu na brak właściciela mieszkania, podjęto decyzję o wejściu przez jedno z uchylonych okien. Po wejściu do mieszkania stwierdzono wyciek gazu z przyłącza  butli propan butan.

Po zakręceniu butli, wyniesieniu jej z pomieszczenia oraz po przewietrzeniu mieszkania nie stwierdzono innych źródeł wycieku gazu.  Na czas prowadzonych działań część ulicy Daszyńskiego  była całkowicie zablokowana.

Podczas prowadzonych działań doszło do nieprzyjemnego zdarzenia z udziałem okolicznych mieszkańców. Pomimo prowadzonych działań, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie wiązało się z wyciekiem gazu,  domagali się  od strażaków odblokowania drogi, utrudniając tym samym  prowadzone czynności.
Pozostawimy to bez komentarza.

Działania strażaków polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca akcji,
– ewakuacji mieszkańców z zagrożonych budynków.
Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 341[D]21 – GBA 3/36/4,2 – Scania P360 / WISS – JRG 1 Jelenia Góra,
– 341[D]25 – GCBA 9/60 – Scania R480 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 341[D]43 – SRt – Scania P360 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 359[D]01 – GBA 4,5/29 – MAN TGM 18.340 / MotoTruck – OSP KSRG Łomnica,
– Pogotowie Gazowe,
– Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*