Jeżów Sudecki: Pożar traw przy ulicy Podmiejskiej.

Jeżów Sudecki: Pożar traw przy ulicy Podmiejskiej.


Dnia 21.04.2018, około godziny 13:25 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw przy ulicy Podmiejskiej w Jeżowie Sudeckim.

Dym z płonących traw widoczny był za budynkami ulicy Małcużyńskiego w Jeleniej Górze, co sugerować mogło pożar budynku mieszkalnego. W chwili przyjazdu pierwszego zastępu na miejsce informacja o pożarze budynku mieszkalnego została niepotwierdzona, a w rozpoznaniu stwierdzono pożar traw.

Ogień zbliżał się do zabudowań. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej podały dwa prądy wody w natarciu. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, nie doszło do rozprzestrzeniania się płomieni.

Siły i środki na miejscu działań:
– 342[D]25 – GCBA 4/32 – Jelcz 422 / JZS – JRG 2 Jelenia Góra,
– 359[D]92 – GBM 3/16 – Star 266 / Osiny – OSP KSRG Jeżów Sudecki.

Tego samego dnia około godziny 11:25, zastęp z JRG nr 2 oraz OSP Dziwiszów, OSP KSRG Jeżów Sudecki i OSP KSRG Czernica, walczyli z pożarem lasu na Górze Szybowcowej. Ich działania zakończyły się około godziny 13:20.

Przypominamy, że te bestialskie praktyki palenia traw, zagrażają bezpośrednio przyrodzie i są w Polsce absolutnie zakazane, stanowi o tym ustawa z dnia 16.IV.2004 r. o ochronie przyrody:

Art. 124. Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów.

Art. 131. Kto: (…) wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu albo grzywny.

Apelujemy o rozwagę i ostrożne obchodzenie się z otwartym ogniem. Nawet niedopałek wyrzucony z samochodu czy pociągu może doprowadzić do pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*