Jelenia Góra: Zadymienie w bloku na ul. Noskowskiego.

Jelenia Góra: Zadymienie w bloku na ul. Noskowskiego.


W czwartek 23.03.2017, około godz. 20.00, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zadymieniu i odczuwalnym zapachu spalenizny w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Noskowskiego. Jako pierwszy przybył na miejsce zespół straży pożarnej JRG 2. Ze względu na brak możliwości wejścia do mieszkania podjęto decyzję o dostaniu się do niego przez usytuowane na pierwszym piętrze okno.

Po wejściu do mieszkania i otwarciu drzwi strażacy znaleźli śpiącą starszą osobę i pozostawiony na zapalonej kuchence spalony garnek. Kobieta była oszołomiona i nie za bardzo wiedziała, co się z nią dzieje i gdzie jest. Do czasu przybycia karetki pogotowia strażacy udzielili jej doraźnej pomocy, tak że poszkodowana była w stanie przy pomocy ratowników medycznych dojść do ambulansu. Starsza pani została zabrana do szpitala.

Warto wspomnieć, że podczas wejścia do mieszkania nie została uszkodzona szyba. Dzięki sprawnej akcji strażaków i ich wyjątkowej zręczności udało się uniknąć dużych kosztów, na jakie naraziłaby właścicielkę wybita szyba.

Działania strażaków polegały na wejściu przez okno kuchenne, przeszukaniu pomieszczeń i zabezpieczeniu mieszkania przed pożarem, do którego mogłoby dojść, gdyby gaz nie został wyłączony.

Źródło: portalik24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*