Jelenia Góra: Pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

Jelenia Góra: Pożar poddasza w budynku mieszkalnym.


Dnia 07.08.2017, chwilę przed godziną 6:00 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Cieplicach przy ulicy Dolnośląskiej.

W pierwszej kolejności na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy gaśnicze z JRG 1 w Jeleniej Górze oraz zastęp OSP Jelenia Góra – Sobieszów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu informacja została potwierdzona. Strażacy zastali na miejscu budynek, którego całe poddasze objęte było ogniem. Dowódca poprosił oficera dyżurnego stanowiska kierowania o zadysponowanie na miejsce kolejnych sił i środków. W tym momencie na miejsce udały się zastępy z JRG 2, OSP Piechowice oraz OSP Jelenia Góra – Wiejska.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu budynku, prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, dogaszaniu oraz ewakuacji najcenniejszego mienia. Na szczęście mieszkańcy zdążyli się ewakuować przed przybyciem strażaków. Działania zakończono po godzinie 14:00. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było podpalenie.

Foto: Jelenia Góra 998 oraz Czytelnik Krzysztof Stępień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*