Jelenia Góra: Pożar lasu przy ul. Wrzosowej.

Jelenia Góra: Pożar lasu przy ul. Wrzosowej.


Dnia 08.05.2020, około godziny 14:40 do SK KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach ulicy Wrzosowej w Jeleniej Górze.

Na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano zastęp z JRG 2 Jelenia Góra. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, informacja o pożarze została potwierdzona. Ze względu na utrudniony dojazd, kierujący działaniami poprosił dyspozytora o zadysponowanie na miejsce quada, lekki samochód pożarniczy z modułem gaśniczym oraz jeszcze jeden średni wóz gaśniczy.

Lekkim samochodem na miejsce zdarzenia udał się zastęp z OSP Jelenia Góra – Wiejska, natomiast średnim wozem bojowym na miejsce udał się zastęp z OSP Jelenia Góra – Sobieszów.

Pożarem objęte było około 1,5 ara ściółki leśnej. Zadaniem strażaków było doprowadzenie dwóch lini gaśniczych w miejsce pożaru i dokładne przelanie wodą terenu, który objęty był pożarem.

Po sprawdzeniu terenu kamerą termowizyjną i nie stwierdzeniu już żadnych zarzewi ognia, działania zostały zakończone. Akcja gaśnicza trwała około 2 godziny.

Tekst: Jan Przedzinkowski – Jelenia Góra 998
Foto: OSP KSRG Jelenia Góra – Sobieszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*