Jelenia Góra: Pożar w Bursie Szkolnej.

Jelenia Góra: Pożar w Bursie Szkolnej.


Pożar na dwóch kondygnacjach budynku Zespołu Szkół Przyrodniczych i Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze przy ulicy Leśnej. Tak brzmiało wezwanie, które usłyszeli strażacy z OSP Sosnówka oraz OSP Jelenia Góra- Sobieszów.

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wychowawcy oraz opiekunowie ewakuowali z budynku około 60 uczniów i pracowników. W trakcie ewakuacji zostały poszkodowane dwie osoby. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się 30.10.2017r. około godziny 20:00.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie zarówno jak personel poradzi sobie z ewakuacją oraz jak w takiej sytuacji będą zachowywali się uczniowie przebywający w budynku. W działaniach wzięli udział druhowie z OSP Sosnówka oraz OSP Jelenia Góra-Sobieszów – łącznie 4 samochody.

Jak opowiadał nam Pan Paweł Dernoga, Dyrektor ZSPiU oraz Bursy Szkolnej, większość uczniów w sposób prawidłowy zareagowała na wszelkie komunikaty dotyczące ewakuacji i niezwłocznie opuścili budynek drogami ewakuacyjnymi. Były małe „wpadki”, kiedy to kilka osób weszło prosto w dym, który miał symulować pożar. Na szczęście to były tylko ćwiczenia, które pokazały gdzie są jakieś błędy, które trzeba korygować i dążyć do tego by nie miały już miejsca.

Działania strażaków polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca akcji,
– znalezieniu źródeł ognia, które były zlokalizowane na dwóch kondygnacjach oraz ugaszeniu ich,
– udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (pozorantom).

Po zakończonych ćwiczeniach odbyło się, krótkie omówienie i podsumowanie działań.

W imieniu redakcji serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Pawłowi Dernodze, za współpracę, możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach oraz fotografowania i filmowania.

Materiał wideo, już niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*