Jelenia Góra: Potrącenie na pasach przez BMW.

Jelenia Góra: Potrącenie na pasach przez BMW.


W środę 13.01.2021 około godz. 17.15 na przejściu dla pieszych na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jadący z Jeleniej Góry w kierunku Wrocławia samochód osobowy marki BMW X5 potrącił wracających z sankami ojca z córką. Prawdopodobnie dziecko szło z boku, ponieważ impet całego uderzenia przyjął na siebie ojciec. Z relacji świadków wiemy, że poszkodowani po uderzeniu znaleźli się około 20 metrów od przejścia, a dziecko leżało pod ojcem.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że byli to goście z Warszawy odwiedzający na Zabobrzu swoich krewnych. W dniu dzisiejszym zjeżdżali oni z pobliskiej górki przy Krzyżu Milenijnym. Niestety nie udało im się bezpiecznie wrócić do domu.

Zazwyczaj za takie zdarzenia drogowe obwinia się tylko kierowcę. Jednak bez względu na to, czy prowadzący nie zachował należytej ostrożności, zasada ograniczonego zaufania powinna również być stosowana przez osoby przechodzące w miejscach, w których bezapelacyjnie mają oni prawo pierwszeństwa. Trudno powiedzieć, jak mogło dojść do tego wypadku, ponieważ światła nadjeżdżającego pojazdu musiały być widoczne z oddali. Najprawdopodobniej przechodzący uznał, że auto się przed przejściem zatrzyma.

Niestety, nie miało to miejsca w tym przypadku. Dlatego warto pamiętać, żeby nie wchodzić na jezdnię, gdy widzimy nadjeżdżający samochód, bo czasami kierowca może nie zachować należytej ostrożności lub po prostu się zwyczajnie zagapić, co może zakończyć się tragicznie, także w przypadku naszej nieuwagi, tak jak prawdopodobnie było i w tym przypadku.

Po zniszczeniach tak dużego, masywnego samochodu widać było, że siła uderzenia musiała być naprawdę duża. Zarówno ojca jak i dziecko zabrano karetką do szpitala. Mężczyzna był w stanie bardzo ciężkim, z wieloma uszkodzeniami ciała. Dziewczynka odniosła zdecydowanie mniej obrażeń. Niemniej jednak była w szoku i bardzo płakała, kiedy zabierano ją do karetki. Mężczyznę zabrał Transport Medyczny.

Tekst: portalik24.pl
Foto: Łukasz Długosz – Jelenia Góra 998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*