Jelenia Góra: Popołudniowa seria podpaleń.

Jelenia Góra: Popołudniowa seria podpaleń.


Dnia 15.08.2018, około godziny 18:40 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie byłej „Celwiskozy”.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu zgłoszenie zostało potwierdzone. Pożarem objęte były śmieci zgromadzone w budynku. Na szczęście pożar udało się wcześnie zauważyć i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Działania prowadzone były przez zastępy z JRG 1, OSP Jelenia Góra-Wiejska i OSP Jelenia Góra-Sobieszów.

Pod koniec prowadzonych działań (około godziny 19:10) wpłynęło kolejne zgłoszenie tym razem o pożarze śmieci na ul. Ludowej. Paliły się tam sterty śmieci zgromadzone wzdłuż drogi prowadzącej od ul. Wojewódzkiej do spalonego pustostanu na ul. Ludowej. Interwencje podjął zastęp OSP Jelenia Góra-Sobieszów, który właśnie wracał do bazy.

Po około 20 minutach do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze, tym razem pomiędzy ul. Ceglaną a ul. Spółdzielczą. Do działań przystąpiły OSP Jelenia Góra-Wiejska i OSP Jelenia Góra-Sobieszów. Na odcinku pomiędzy bazą Przedsiębiorstwa WODNIK a stadionem na ul. Lubańskiej paliły się 3 sterty śmieci zgromadzone przez kogoś celowo.

Pożary te wybuchały w dość krótkim czasie co może świadczyć o celowym podpaleniu. Zwłaszcza, że na terenie Celwiskozy w ostatnim czasie dochodzi dość często do pożarów. Pisaliśmy o nich tutaj: http://www.jeleniagora998.pl/new/jelenia-gora-nocny-pozar-terenie-bylej-celwiskozy/.

Siły i środki na miejscu działań:
– 341[D]21 – GBA 3/32 – Scania P360 / WISS – JRG 1 Jelenia Góra,
– 341[D]25 – GCBA 9/60 – Scania R480 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
– 347[D]22 – GBA-Rt 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1329 / BoCar – OSP Jelenia Góra-Sobieszów,
– 348[D]22 – GBA 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1429 / BoCar – OSP Jelenia Góra-Wiejska,
– Policja.

Jeden komentarz do “Jelenia Góra: Popołudniowa seria podpaleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*