Jelenia Góra: Kolizja pojazdów na ulicy Różyckiego.

Jelenia Góra: Kolizja pojazdów na ulicy Różyckiego.


W dniu 28.09.2019, około godziny 19:45 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Różyckiego w Jeleniej Górze.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG 2 w Jeleniej Górze oraz zastęp strażaków ochotników z Sobieszowa. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, stwierdzono, że zderzeniu uległy trzy pojazdy. Jedna z osób podróżująca samochodem uskarżała się na ból kręgosłupa w okolicach szyi. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Poszkodowana osoba została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na bardziej szczegółową diagnostykę. Na szczęście tej osobie również nic poważniejszego się nie stało i po około dwóch godzinach opuściła szpital a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Przyczyną zdarzenie było niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierująca Chevroletem, czego skutkiem było najechanie pojazdem na tył Fiata a następnie efektem domina Fiat uderzył w Toyotę.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 342[D]21 – GBA 3/25 – Renault Trucks D16 4×4 – PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 342[D]25 – GCBA 5/42 – MAN TGM 18.320 4×4 / Moto-Truck – JRG 2 Jelenia Góra,
– 349[D]21 – GBA-Rt 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1329 / BoCar – OSP KSRG Jelenia Góra-Sobieszów,
– Pogotowie ratunkowe,
– Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*