Jelenia Góra: Kolizja dwóch pojazdów.

Jelenia Góra: Kolizja dwóch pojazdów.


Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło we wtorek 8.05.2018 przed godz. 16.00, na skrzyżowaniu ulic: Ogińskiego i Bacewicz. Wyjeżdżający srebrnym audi z ulicy podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z jadącą prawidłowo w kierunku szpitala czerwonym samochodem marki Renault kobietą. W wyniku zderzenia został wgnieciony lewy bok audi. Drugi samochód miał uszkodzony przód. Oba auta zostały odholowane przez pomoc drogową.

Na miejscu była policja, straż pożarna i pogotowie, które udzieliło uczestnikom pierwszej pomocy. Nikt nie został zabrany do szpitala. Dzięki sprawnej akcji strażaków, pomimo utrudnień na skrzyżowaniu, droga była cały czas przejezdna. Do momentu zepchnięcia audi z jezdni, przez ponad pół godziny, strażacy kierowali ruchem. Oboje kierujący to mieszkańcy Zabobrza dobrze znający tę okolicę. Byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Jakkolwiek piękna pogoda sprzyja pieszym, nie jest ona zbyt korzystna dla kierowców, ponieważ momentami oślepiające słońce sprawia, że widoczność jest bardzo ograniczona. Policja apeluje o ostrożność na drodze podczas jazdy.

Źródło: portalik24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*