Jelenia Góra: „Bomba” w mieszkaniu na ul. Karłowicza.

Jelenia Góra: „Bomba” w mieszkaniu na ul. Karłowicza.


Głupi żart prawdopodobnie dwóch mieszkańców z bloku przy ulicy Karłowicza, postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe w Jeleniej Górze. Dnia 11.09.2017 około godziny 21:00 wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w bloku na ulicy Karłowicza w Jeleniej Górze, znajduje się bomba.

Na miejsce natychmiast zadysponowano policję, pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie gazowe, energetyczne oraz straż miejską. Na teren działań przybył Jerzy Łużniak – Zastępca Prezydenta Miasta oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Działania w pierwszej kolejności polegały na natychmiastowej ewakuacji wszystkich mieszkańców z budynku, po której natychmiast odłączono wszelkie media takie jak gaz i prąd.

Jak relacjonował nam Jerzy Łużniak, Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Prawdopodobnie jest to wybryk jakiegoś nieobliczalnego człowieka, który powoduje trudną sytuację, głównie dla mieszkańców.

Na miejsce zdarzenia został podstawiony autobus, w którym mieszkańcy mogli przeczekać całą akcję oraz ogrzać się. Dodatkowo mieszkańcom udostępniono pomieszczenia w siedzibie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W działaniach wykorzystano psa tropiącego, który miał za zadanie znaleźć bombę. Ostatecznie w budynku nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego i mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Działania służb ratunkowych zakończyły się około północy. W związku ze zgłoszeniem zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zadzwonili na policję i poinformowali dyżurnego o bombie w bloku.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 342[D]21 – GBA-Rt 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 347[D]22 – GBA-Rt 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1329 / BoCar – OSP Jelenia Góra-Sobieszów,
– 348[D]22 – GBA 2,5/28 – Mercedes Benz Atego 1429 / BoCar – OSP Jelenia Góra-Wiejska,
– Pogotowie Ratunkowe,
– Policja,
– Pogotowie Gazowe,
– Pogotowie Energetyczne,
– Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*