III Zawody w Strażackiej Piłce Wodnej Jelenia Góra.

III Zawody w Strażackiej Piłce Wodnej Jelenia Góra.


Dnia 25.06.2016, na jeleniogórskich Błoniach, odbyły się zawody w „Strażacką Piłkę Wodną o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry” oraz „Międzynarodowe Zawody w Strażackiej Piłce Wodnej”.

W zawodach zmierzyło się 10 drużyn z jednostek OSP z naszego powiatu jaki i z poza jego obszaru. Gośćmi z poza powiatu jeleniogórskiego byli ochotnicy z Dąbrówki Wielkopolskiej oraz strażacy z Niemiec.

Strażacka piłka wodna – czyli 2 drużyny przepychające (w przeciwnych kierunkach) strumieniami wody piłkę. Boisko zostało zbudowane z rękawów przeciwpowodziowych. W tym przedsięwzięciu brało udział po 4 strażaków w jednej drużynie. Na jednej linii gaśniczej było dwóch strażaków. Główną ideą turnieju była dobra zabawa oraz trochę czasu spędzonego z dala od zdarzeń z jakimi na co dzień muszą zmagać się Strażacy.

W zawodach prowadzone były dwie klasyfikacje: klasyfikacja generalna dla wszystkich drużyn oraz turniej międzynarodowy (strona Polska kontra Niemiecka).

Swoje stoisko rozstawiła również Policja oraz Straż Miejsca, która stworzyła miasteczko drogowe dla najmłodszych. Nie zabrakło również potraw z grilla, przygotowanych przez strażaków z JRG nr 1.

Turniej został zorganizowany przez  Miasto Jelenia Góra, Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. W obu klasyfikacjach zwycięzcami zostali ochotnicy z Podgórzyna. Drużynom, które stanęły na podium zostały wręczone puchary.

Jednostki biorące udział w zawodach:
– OSP Jelenia Góra – Wiejska,
– OSP Jelenia Góra – Sobieszów,
– OSP Jelenia Góra – Jagniątków,
– OSP KSRG Jeżów Sudecki,
– OSP KSRG Karpacz,
– OSP KSRG Łomnica,
– OSP KSRG Dąbrówka Wielkopolska,
– OSP Podgórzyn,
– OSP Siedlęcin,
– Strażacy z Niemiec.
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/pawmich.jg/album/6300127943990647697?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*