FIREDAYS – szkolenie z gaszenia pożarów wewn.

FIREDAYS – szkolenie z gaszenia pożarów wewn.


W ostatnim czasie w komorze rozgorzeniowej na terenie JRG 1 w Jeleniej Górze oraz pustostanu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach odbyło się szkolenie z technik gaszenia pożarów wewnętznych. Ćwiczenia odbyły się pod czujnym okiem instruktorów FIREDAYS oraz jeleniogórskich strażaków.

W pierwszej kolejności strażacy mieli okazję słuchać ciekawych wykładów dotyczących rozwoju pożarów, sposobów operowania prądami wody oraz obejżeć różne doświadczenia związane ze spalaniem dymu i nie tylko.

Następnie przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Strażacy w pierwszej kolejności przećwiczyli „na mokro” wszystko to co zostało im przekazane w teorii odnośnie operowania prądami wody. Chwilę później przyszła kolej na zajęcia w komorze rozgorzeniowej. Tam w warunkach bardzo zbliżonych do tych, które panują podczas pożarów wewnętrznych mogli sprawdzić swoją wiedzę, którą przekazali im instruktorzy.

W trakcie ostatnich szkoleń w pustostanie strażacy nauczyli się lokalizacji źródła pożaru przy użyciu tradycyjnych metod – bez wykorzystania kamery termowizyjnej. Podczas działań praktycznych, dowiedzieli się jak w różnych sytuacjach zachowuje się ogień – pomieszczenia otwarte i zamknięte, z kominem wentylacyjnym czy z otwartym oknem. Wszelkie zagadnienia były dokładnie i szczegółowo omawiane przez Bartosza Klicha z FIREDAYS.PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*