Dziwiszów: Zderzenie dwóch samochodów na DW365.

Dziwiszów: Zderzenie dwóch samochodów na DW365.


Dnia 12.07.2019 około godziny 12:30, do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na DW nr 365 w Dziwiszowie (Kapella).

O zdarzeniu służby ratunkowe zostały poinformowane przez „automatyczny system alarmowania”, który znajdował się na wyposażeniu jednego z uczestniczących w kolizji pojazdach. System zaalarmował odpowiednie służby ratunkowe po tym, jak w samochodzie uruchomiły się systemy bezpieczeństwa.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 2 oraz OSP Dziwiszów. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce działań na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego. Po rozpoznaniu okazało się, że na jednym z zakrętów doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki Ford uderzył w bok samochodu marki Volvo.

W zdarzeniu poszkodowany został kierujący pojazdem marki Volvo, który po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych z ZRM pozostał na miejscu zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Na czas prowadzonych działań DW365 została zamknięta. Działania zakończyły się około 13:15.

Siły i środki na miejscu działań:
– 342[D]21 – GBA 3/25 – Renault Trucks D16 4×4 – PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 342[D]90 – SLRr – Isuzu D-MAX 4×4 / Marvel – JRG 2 Jelenia Góra,
– 358[D]24 – GBA 3/29 – Volvo FL 280 4×4 / BoCar – OSP Dziwiszów,
– Zespół Ratownictwa Medycznego – D0205,
– Policja.

Foto: OSP Dziwiszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*