Dziwiszów: Ciężarówka wjechała do rowu.

Dziwiszów: Ciężarówka wjechała do rowu.


Dnia 01.09.2017, około godziny 09:00 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej w okolicy boiska piłkarskiego w Dziwiszowie.

Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków z OSP Dziwiszów. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził plamę substancji ropopochodnej na długości około 300 m, która miejscami znajdowała się na całej jezdni.

Po przystąpieniu do neutralizacji substancji przy pomocy dyspergentu, KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce działań. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2, które razem z ochotnikami dokończyły neutralizację substancji.

Z racji zdarzenia drogowego na tym odcinku drogi, do którego doszło około godziny 08:00. Ciągnik siodłowy z naczepą ssunął się do przydrożnego rowu. Na prośbę policji strażacy z OSP Dziwiszów pozostali na miejscu, aby na czas wyciągnięcia pojazdu ciężarowego z rowu zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Niestety po kilku nieudanych próbach wyciągnięcia pojazdu z rowu, przez firmę dysponującą holownikiem, zastęp zakończył działania przekazując miejsce policji.

Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo lub był całkowicie wstrzymany.

Działania zakończyły się około godziny 12:00.

Siły i środki na miejscu działań:
– 342[D]21 – GBA-Rt 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 342[D]90 – SLRr – Mercedes Benz Sprinter 313 CDI 4×4 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 358[D]23 – GBM 2,5/16 – Star 244 / JZS – OSP Dziwiszów,
– Policja.

Foto: OSP Dziwiszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*