DW 365: Suzuki w rowie – bardzo śliska nawierzchnia.

DW 365: Suzuki w rowie – bardzo śliska nawierzchnia.


Dnia 04.02.2018, około godziny 7:40, do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pojeździe, który na drodze z Jeleniej Góry do Dziwiszowa wpadł do rowu. W samochodzie była uwięziona jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, zgłoszenie zostało potwierdzone. Kierująca pojazdem marki Suzuki, jadąc w kierunku Dziwiszowa, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i wpadła do przydrożnego rowu. Strażacy  wydostali kobietę z przewróconego na bok pojazdu, przez przednią szybę, którą chwilę wcześniej wycięli. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Kobieta została przetransportowana do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Na czas wyciągnięcia samochodu z rowu, droga była zablokowana przez około 10-15 minut. Działania zakończyły się o godzinie 9:25.

Warto zaznaczyć, że droga w tym miejscu była bardzo śliska, a pługopiaskarka przybyła na miejsce dopiero w trakcie zdarzenia.

Działania strażaków polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca akcji,
– ewakuacji poszkodowanej z pojazdu oraz przekazaniu jej zespołowi pogotowia ratunkowego,
– kierowaniu ruchem.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
– 342[D]21 – GBA-Rt 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1325 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 342[D]90 – SLRr – Mercedes Benz Sprinter 313 CDI 4×4 / PS Szczęśniak – JRG 2 Jelenia Góra,
– 358[D]23 – GBM 2,5/16 – Star 244 / JZS – OSP Dziwiszów,
– Pogotowie Ratunkowe,
– Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*