Bezpieczne lato z Ochotniczą Strażą Pożarną w Miłkowie.

Bezpieczne lato z Ochotniczą Strażą Pożarną w Miłkowie.


Wczoraj (6.08.2017r.) na terenie Wiśniowej Polany w Miłkowie, odbył się festyn Bezpieczne lato z OSP Miłków.

Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji między innymi: ratownictwo techniczne, zawody strażackie dla dzieci, symulator zderzenia, pokaz sprzętu strażackiego, wybór najsilniejszego strażaka, pokaz gaszenia płonącego oleju, czy tyrolka nad basenem. Wszyscy zgromadzeni na basenie w Miłkowie, mogli spróbować strażackiej grochówki, kiełbaski z grilla czy domowych ciast przygotowanych przez żony strażaków. Strażacy przygotowali również loterię fantową z przeróżnymi nagrodami.

Zaczęło się od pomysłu stworzenia festynu, aby zebrać pieniądze na doposażenie straży w Miłkowie. Do tego doszedł temat wakacji i bezpiecznych zachowań, więc postanowiliśmy połączyć te pomysły, czego efektem jest dzisiejsza impreza – opowiada nam druh Piotr Maj, naczelnik OSP Miłków.

Jak opowiadają strażacy z Miłkowa, jeszcze nie wiedzą na co dokładnie przekażą pozyskane środki, ponieważ nie wiedzą ile uda się zebrać, ale zaznaczają, że potrzebują wymienić mundury, hełmy czy doposażenie w sprzęt.

Pogoda oraz frekwencja dopisały, więc organizatorzy nie wykluczają powtórzenia imprezy w przyszłym roku.  W imieniu druhów z OSP Miłków, serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których impreza nie odbyłaby się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*