Aplikacja „NA RATUNEK”

Aplikacja „NA RATUNEK”


Operator sieci Plus wraz z GOPR, TOPR, WOPR i MOPR wprowadza specjalistyczną aplikację, która ma ułatwić ratownikom przybycie do poszkodowanych.
Z pewnością większość z nas zetknęła się z numerami ratunkowymi:
– 601 100 300 w górach oraz
601 100 100 nad wodą,
które wprowadzone oraz obsługiwane od lat przez operatora sieci Plusa we współpracy z górskimi i wodnymi służbami ratowniczymi. Postęp technologiczny został wykorzystany przez Plusa nie tylko w celach rozrywkowych, ale dla zwiększenia bezpieczeństwa wypoczywających i ułatwienia pracy ratownikom. We współpracy z Paga Solutiuns opracowano aplikację umożliwiającą zlokalizowanie poszkodowanego z dokładnością do 3 metrów.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Wszystkie fazy wezwaniaWystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie,
a następnie (w razie zagrożenia wykonać polecenia aplikacji, czyli „3 razy dotknąć – aby wezwać pomoc”).  Automatycznie zostaje nawiązane połączenie z zintegrowanym z aplikacją numerem alarmowym). W trakcie połączenia aplikacja dodatkowo wysyła SMS z lokalizacją osoby poszkodowanej. Na dzień dzisiejszy aplikacja działa w górach. Trwają już prace nad jej rozbudową, która umożliwi współpracę ze służbami wodnymi – WOPR-em i MOPR-em.

 Planowane jest również wyposażenie aplikacji w  funkcję Książeczki Medycznej, w której użytkownik będzie mógł umieścić dane istotne w razie wypadku, takie jak: imię, nazwisko, kontakt do osoby którą należy powiadomić w razie wypadku, grupa krwi, alergie, choroby. Dane te mają być zabezpieczone tak aby bez rozpoczęcia procesu wzywania pomocy nikt oprócz właściciela smarfona nie miał do nich dostępu.
PRZYCISK POBIERZ  RATUNEKNa dzień dzisiejszy wprowadzone przez Plusa narzędzie działa na systemach Android (od wersji 4.0), jednak również użytkownicy Windows Phone (od wersji 8.1) lada dzień mają mieć możliwość korzystania z jej funkcjonalności.
Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz na jej stronie: http://ratunek.eu/

Bezpośredni link do artykułu: http://divemed.pl/aplikacja-na-ratunek/