Akcja „Alkohol i Narkotyki” na jeleniogórskich drogach.

Akcja „Alkohol i Narkotyki” na jeleniogórskich drogach.


Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mając powyższe na uwadze policjanci jeleniogórskiej drogówki  6 czerwca 2017 roku  od godziny 6.00 do 6.00 następnego dnia na  drogach miasta i powiatu jeleniogórskiego prowadzić będą działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania ich z ruchu drogowego.

W trakcie kontroli  funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy kierowcy podczas jazdy stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach , a także będą dyscyplinują tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze  zapowiadają surowe kary dla tych kierowców, którzy  łamią przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*