27. Manewry Ratownicze „Krokus”.

27. Manewry Ratownicze „Krokus”.


Dzisiaj (10 kwietnia 2019) punktualnie o godzinie 15:00 na terenie JRG 1 w Jeleniej Górze, rozpoczeły się kolejne 27. Manewry Ratownicze pod kryptonimem „Krokus”.

Dokładnie 43 zepoły z terenu dolnegośląska, ale nie tylko przyjechało do kotliny jeleniogórskiej, aby przez trzy dni poszerzać swoją wiedzę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pośród wszystkich uczestników są strażacy zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownicy, przedstawiciele firm farmaceutycznych, policjanci, saperzy z patrolu saperskiego w Bolesławcu, funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia oraz strażacy z Czech.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości oraz odprawie, zespoły udały się do Borowic, gdzie wysłuchali wykładów.

Zasada manewrów jest cały czas ta sama, przyjeżdżają zespoły, żeby się uczyć. Nikt nie wybiera najgorszego czy najlepszego zespołu. – mówi mł. bryg. Andrzej Ciosk – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze.

Uczestnicy manewrów przez 3 dni mieli do czynienia z różnymi scenariuszami zdarzeń.
W śród zadań, które mieli do wykonania były zarówno te bardzo proste do opanowania sytuacje ale nie brakowało i tych bardziej skomplikowanych.
Na ratowników biorących udział w manewrach czekaly zadania takie jak zawał serca, udar mózgu, złamania, amputacje oraz wiele innych.
Instruktorzy zwracali głównie uwagę na prawidłową ocenę funkcji życiowych poszkodowanych oraz na zebranie od nich jak najwiecej informacji polegając na wywiadzie „SAMPLE”.
Wśród założeń nie zabrakło również zadań związanych ze zdarzeniem masowym. W tym wypadku sprawdzana była prawidłowa umiejetność segregacji poszkodowanych.

Jeden komentarz do “27. Manewry Ratownicze „Krokus”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*